Jesteś lub chcesz zostać specjalistą w dziedzinie międzykulturowości? Przeprowadzasz badania naukowe? Lubisz podróżować i wymieniać się doświadczeniami? A może jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym różnorodnością kulturową?

Jeśli interesują Cię zagadnienia dotyczące różnic kulturowych, próbujesz lepiej zrozumieć świat i chcesz poznać ciekawych ludzi, którzy podzielają twoje zainteresowania ?  dołącz do stowarzyszenia SIETAR!

Do organizacji należą trenerzy międzykulturowi, naukowcy, firmy, a także osoby dla których temat międzykulturowości to pasja i hobby! Każdego roku organizujemy spotkania i kongresy na poziomie ogólnopolskim. Co drugi rok odbywa się kongres na poziomie europejskim organizowany przez SIETAR Europa, na którym eksperci z całego świata prezentują najnowsze doniesienia z branży. Na spotkaniach w grupach lokalnych dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, organizujemy slajdowiska, spotkania z ekspertami, realizujemy różne przedsięwzięcia i projekty. Ponadto działają dwie sekcje tematyczne: trenerska oraz naukowa, które mają na celu rozwój naszych członków. Dowiedz się jak dołączyć do grupy lokalnej SIETAR w Twoim mieście i zanurz się w morzu możliwości jakie daje organizacja!  Twórz ją razem z nami!

Pobierz prezentację
Pobierz Statut

1974 Założenie SIETAR w USA – Stowarzyszenie SIETAR zostało założone w 1974 roku w USA, przez grupę entuzjastów, których pasją były zagadnienia międzykulturowości.

1982 Powstanie SIETAR International – Stowarzyszenie bardzo szybko się rozrastało i zdobywało nowych zwolenników ? nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również poza ich granicami.

2008 Utworzenie SIETAR Polska – Przyszedł czas na założenie oddziału SIETAR w Polsce. Od tego czasu powstało 5 grup lokalnych, 4 tematyczne, a organizacja liczy ok. 80 członków.
img_divider

SIETAR tworzą ludzie

Ludzie dla których rozwijanie kompetencji międzykulturowych to pasja. Są pośród nas osoby z różnych sektorów: naukowcy i pracownicy naukowi, konsultanci i trenerzy, pracownicy firm polskich i międzynarodowych, przedsiębiorcy i praktycy biznesu, studenci polscy i zagraniczni, byli uchodźcy i migranci, ekspaci, reemigranci oraz Polacy za granicą.

img_divider

Misja

Nasza misja:

SIETAR Polska wspiera i promuje międzykulturowość i kreatywny potencjał różnorodności w sferze społecznej, biznesowej i edukacyjnej, aby przyczyniać się do trwałego pokoju i dobrobytu na świecie.

Kierujemy się wartościami szacunku, otwartości, przejrzystości i wspólnoty.

Nasze cele i sposób ich osiągnięcia w latach 2017-2019:

Promowanie i wzmacnianie jakości w zawodach międzykulturowych w Polsce.

Aby to osiągnąć:

  • Tworzymy i promujemy kodeks etyczny dla zawodów międzykulturowych, pod którymi nasi człokowie mogą dobrowolnie się podpisać
  • Tworzymy ramy do opisania jakości w szkoleniach międzykulturowych
  • Organizujemy kongres w 2018 roku, aby zapewnić platformę wymiany wiedzy, umiejętności i pomysłów na profesjonalny rozwój członków i innych profesjonalistów, a także budowanie sieci kontaktów
  • Oferujemy kwartalne seminaria internetowe z udziałem ekspertów tematycznych dla wszystkich członków SPL w zakresiebudowana ich kompetencji budowlanych (TBC)
  • Wspieramy Grupę Trenerską jako miejsce, w którym członkowie mogą rozwijać umiejętności szkolenia międzykulturowego

Tworzymy sprzyjające otoczenie dla osób związanych z międzykulturowością w Polsce.

Aby to osiągnąć:

  • Organizujemy spotkania lokalne dla członków, aby wzajemnie się uczyć i omawiać odpowiednie tematy
  • Przygotowujemy i wysyłamy INFORMATOR, aby członkowie otrzymywali aktualne informacje

Aktywnie wspieramy kulturę otwartości i szacunku dla różnorodności w Polsce.

Aby to osiągnąć:

  • Wspieramy Grupę UCHO jako miejsce, w którym członkowie mogą angażować się w projekty społeczne

Angażujemy się w globalną społeczność związaną z międzykulturowością. 

Aby to osiągnąć:

  • Jesteśmy w zarządzie SIETAR Europa, angażujemy się i wspieramy wspólne projekty oraz dzielimy się informacjami
  • Jesteśmy w grupie SIETAR Global Connect, dzielimy się informacjami, najlepszymi praktykami i wspieramy tworzenie nowych grup SIETAR

img_divider

Dołącz do nas i wykorzystaj możliwości SIETAR