Society for Intercultural Education Training and Research

Ewa Geresz

PREZES

Ewa pracuje jako Public Relations konsultant świadcząc usługi dla klientów z różnych krajów. W 2012 roku odbyła półroczną praktykę w Indiach w dziale Corporate Communications firmy Sri City. SIETAR umożliwia jej łączenie dwóch pasji: strategii marketingowej z różnicami kulturowymi. Główne obszary zainteresowania to wpływ różnic kulturowych na strategie marketingowe, reklamę i komunikację marek. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na kierunkach: Stosunki Międzynarodowe oraz Zarządzanie i Marketing. Podróże oraz dłuższe pobyty w różnych krajach pozwoliły za zweryfikowanie i wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Prywatnie lubi snowboard, wakeboarding, góry, rower, odwiedzać nowe miejsca i poznawać interesujących ludzi z różnych kultur.

W SIETAR odpowiada za: koordynowanie całości oraz grupę PR kreującą wizerunek organizacji w Polsce.

Eileen Gricuk

WICEPREZES ZARZĄDU

Elieen jest jedną z dziesięciorga rodzeństwa, dlatego wie jak to jest współpracować w grupie, zachowując jednocześnie swoją indywidualność. Jest certyfikowanym coachem i zajmuje się kooperacją z międzynarodowymi organizacjami wspomagając efektywność liderów, rozwijając talenty i budując zespoły. Eileen jest też Dyrektorem Zarządzającym polsko-kanadyjskiej Izby Gospodarczej w Warszawie. Wiąże się to ze współpracą z różnych krajów i sektorów gospodarczych wspierając rozwój ich biznesu. Międzykulturowość jest jej bliska od najmłodszych lat. Począwszy od narodzin w rodzinie chińskich imigrantów w Kanadzie, poprzez pracę w różnych krajach m.in. Hong Kong, Qatar czy Polska. Interesuje się historią i spojrzeniem na życie z perspektywy innych kultur i społeczeństw. Jej marzeniem jest poprawa komunikacji i dialogu na całym świecie. Prywatnie lubi bieganie, podróżowanie i gastronomię.

W SIETAR odpowiada za: wsparcie grup lokalnych, kontakt z SIETAR Global.

Monika Karwińska

SKARBNIK

Monika jest konsultantką ds. relokacji i mobilności międzynarodowej. Specjalizuje się doradztwie imigracyjnym dla obcokrajowców relokujących i zatrudnianych w Polsce. Absolwentka Psychologii Stosunków Międzykulturowych SWPS w Warszawie. Różnorodności międzykulturowej doświadczyła mieszkając i pracując w kilku różnych krajach. Przez rok pobytu w Indiach pracowała jako trener międzykulturowy, a także zgłębiała tradycyjne malarstwo oraz kulturę tego kraju.Od pięciu lat aktywnie działa w SIETAR Polska - pomagała w prowadzeniu biura Stowarzyszenia, koordynacji grupy SIETAR Warszawa, a obecnie wspiera grupę SIETAR Kraków. Prywatnie kocha podróże, jogę i dobrą kuchnię.

W SIETAR odpowiada za: kwestie finansowo-prawne.

Kinga Białek

CZŁONKINI ZARZĄDU

Kinga jest absolwentką psychologii międzykulturowej, zarządzania integracją międzykulturową oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra. Od 2000 roku pracuje na rzecz rozwoju kompetencji międzykulturowych, wśród Polaków i cudzoziemców. Specjalizuje się w szkoleniach dla biznesu i sektora publicznego (culture-specific training) oraz w programach integracyjnych realizowanych przez NGO na rzecz lokalnych społeczności (zarządzanie wielokulturowością, mediacje kulturowe). Współautorka pierwszego polskiego podręcznika trenerskiego dla trenerów międzykulturowych. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z mniejszościami kulturowymi w Polsce (Wietnamczycy, Czeczeni, Romowie). Współprowadzi Fundację Świat na Wyciągnięcie Ręki. Prywatnie entuzjastka gry w siatkówkę, wspólnego śpiewania i zdrowej kuchni.

W SIETAR odpowiada za: zarządzanie projektami, networking, wsparcie grupy naukowej.

Agnieszka Kotucz

CZŁONKINI ZARZĄDU

Agnieszka jest trenerem i facylitatorem, absolwentką psychologii stosowanej i entuzjastką kontaktów międzykulturowych. Od 2009 roku pracuje z międzynarodowymi zespołami. Specjalizuje się w szkoleniach dla liderów i trenerów oraz szkoleniach z kompetencji międzykulturowej. Często facylituje pracę międzynarodowych zespołów wspierając ich w budowaniu globalnej współpracy. Interesuje się tematyką visual facilitation, zarządzania wiekiem i budowaniem metodologii trenerskiej. Prywatnie lubi podróżować, sportowo spędzać czas i oglądać dobre filmy.

W SIETAR odpowiada za kontakty z SIETAR Europa, grupę trenerską i eventy.

POPRZEDIA KADENCJA ZARZĄDU

LATA 2013 - 2015

 prezes: Michalina Konkel
 wiceprezes: Katarzyna Artemiuk
 członek zarządu: Dorota Nawalaniec
 członek zarządu: Halina Wiśniewska
 skarbnik: Jakub Gałązka

(2013-2014)

 członek zarządu: Katarzyna Chrulska 
 członek zarządu: Monika Jaślarz

 

PIERWSZY ZARZĄD
LATA 2008 - 2010

 prezes: Monika Chutnik
 wiceprezes: Anna Zelno
 wiceprezes: Barbara Bartczak
 skarbnik: Radek Walentynowicz
 sekretarz: Dominika Łukoszek