HISTORIA

1974

Założenie SIETAR w USA

Stowarzyszenie SIETAR zostało założone w 1974 roku w USA, przez grupę entuzjastów, których pasją były zagadnienia międzykulturowości.

1982

Powstanie SIETAR International

Stowarzyszenie bardzo szybko się rozrastało i zdobywało nowych zwolenników nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również poza granicami.

2008

Założenie SIETAR Polska

Utworzone przez kilku entuzjastów, stowarzyszenie stale rozwija się podejmując różnorodne inicjatywy w Polsce

ZARZĄD

SIETAR Polska jest prowadzony przez oddanych wolontariuszy, którzy z pasją poświęcają swój czas, wiedzę i umiejętności by móc kierować tą organizacją. SIETAR Polska jest obecnie prowadzony przez zarząd SIETAR 2019-2021.

Prezes

Aleksandra od ponad 15 lat pasjonuje się komunikacją międzykulturową. Jej droga do rozwoju w tym obszarze rozpoczęła się na Uniwersytecie Śląskim, gdzie uzyskała tytuł magistra Kulturoznawstwa oraz licencjat z Socjologii ze specjalizacją w komunikacji. Dziś jest doświadczonym specjalistą HR, ekspertem ds. Zarządzania zmianą, mówcą konferencyjnym, trenerem i facylitatorem warsztatów Design Thinking, których celem jest identyfikacja prostych i wykonalnych rozwiązań złożonych problemów. Jako pełnoetatowy pracownik firmy SAP wspiera zespoły kierownicze dużych przedsiębiorstw w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie w realizacji projektów związanych z transformacją cyfrową w HR. Lubi podróżować i dużo podróżuje, zbierając wiele wniosków wyciągniętych z częstych zmian między konkretnymi podejściami kulturowymi i międzykulturowymi sposobami pracy.
W latach 2011-2014 była członkiem SIETAR Polska aktywnie angażując się i zdobywając nowe umiejętności w Grupie Trenerskiej. Po kilku latach pełnego poświęcenia karierze zawodowej i  licznych podróżach, dołączyła ponownie do SIETAR w 2018 r., aby rozwijać organizacji, pełniąc funkcję prezesa zarządu.

Bastian Küntzel

WICEPREZES

Bastian to innowacyjny moderator, trener i coach, który twórczo przesuwa granice głównego nurtu podejścia do uczenia się. Bastian ułatwia uczenie tam, gdzie kultura styka się z komunikacją i zarządzaniem. Bastian jest zaangażowany w szkolenia od 1998 r., początkowo jako wolontariusz w międzynarodowej organizacji młodzieżowej. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie komunikacji międzykulturowej i edukacji dorosłych. Jest autorem książki „The Learner’s Journey: Storytelling as a Design Principle” – na temat wykorzystania storytellingu jako narzędzia do tworzenia programów szkoleniowych. Bastian współpracuje z międzynarodowymi organizacjami i firmami na całym świecie, z klientami takimi jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, Credit Suisse, Google, Earnest & Young, ABB, HP, IBM, Daimler i IKEA. Współpraca polega na w opracowywaniu, projektowaniu i wdrażaniu programów i szkoleń – każda koncepcja i warsztat szkoleniowy jest dostosowany do grupy, ich sytuacji i wyzwań, przed którymi stają. Wraz ze swoimi klientami znajduje rozwiązania, konstruktywnie rozwiązuje problemy i wyposaża ich zespoły w kompetencje niezbędne do odniesienia sukcesu w międzynarodowych, różnorodnych i złożonych środowiskach. Bastian wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim, gościnnie również na Uniwersytecie Ruhry w Bochum i Uniwersytecie w Erfurcie.

SKARBNIK

Lucia jest włoską emigrantką mieszkającą obecnie w Krakowie. Po uzyskaniu tytułu licencjata w dziedzinie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (Rzym) przeprowadziła się do Warszawy, gdzie z powodzeniem uzyskała tytuł magistra Dyplomacji i Studiów Międzykulturowych. W tym okresie pogłębiła swoją wiedzę na temat wpływu różnic międzykulturowych na negocjacje międzynarodowe poprzez proces komunikacji i stosowane metodyki. Zaczęła głębiej zgłębiać te tematy czytając fachową literaturę!

Jest konsultantem ds. Rekrutacji, kariery i szkoleń. Obecnie pracuje w międzynarodowej firmie jako główny rekruter, gdzie odpowiada za kompleksowe projekty rekrutacyjne w różnych krajach regionu EMEA. Uwielbia wspierać swój zespół, zapewniając szkolenia na temat procesów, zarządzania interesariuszami i komunikacji międzykulturowej.

CZŁONEK ZARZĄDU

Monika pasjonuje się ludźmi, ich potencjałem a także wpływem kapitału ludzkiego na rozwój przedsiębiorstw. Jej międzynarodowa przygoda rozpoczęła się od ukończenia Międzynarodowych Studiów Gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz stypendiów w Niemczech i Chinach. Zainteresowana różnorodnością kulturową, przez dwa lata mieszkała w Azji Południowo-Wschodniej, a przez kolejne 4 lata w Niemczech. Obecnie cieszy się życiem, dzieląc je pomiędzy Polską a Portugalią.

Pracuje jako Project Manager i odpowiada za projekty strategiczne, marketingowe i wdrożeniowe w krajach regionu EMEA. Zafascynowana różnorodnością kulturową i jej wpływem na przedsiębiorstwa, podjęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym i Biznesu w Poznaniu.

Jest wykładowcą akademickim, konsultantem i trenerem z pasją do podróżowania. Corocznie pokonuje tysiące kilometrów i najłatwiej jest ją spotkać na lotnisku lub dworcu kolejowym. Uwielbia być w ruchu, poznawać nowych ludzi, ich kulturę i zwyczaje. Do SIETAR POLSKA dołączyła w 2016 roku po powrocie z Azji. SIETAR dał jej szansę poznania ludzi o podobnej ciekawości świata i woli działania.

CZŁONEK ZARZĄDU

Jest psychologiem społecznym, trenerem międzykulturowym i certyfikowanym mediatorem. Ukończyła SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz TROP Szkołę Trenerów. Od 10 lat tworzy i prowadzi szkolenia i wspiera integracyjnę, specjalizując się w tematach: zmiany, kryzysu, liderstwa i zarządzaniu międzykulturowym dla klientów biznesowych, takich jak TGE, Accenture, GlaxoSmithKlime, Super-Pharm, Gtech Poland, Polski Instytut Dyplomacji, Uniwersytet Warszawski , żeby wymienić tylko kilka. Przez trzy lata realizowała projekty międzykulturowe w Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji.

Szkoli zespoły organizacji pozarządowych w zakresie psychologii i komunikacji międzykulturowej, a od 2018 jest członkiem zarządu SIETAR POLSKA, Organizacji Edukatorów Międzykulturowych, Trenerów i Badaczy. Inspiruje do kreatywność w zakresie kształtowania potencjału ludzkiego. Jako malarka i arteterapeutka, stymuluje kreatywność ludzi poprzez innowacyjne techniki w szkoleniach i warsztatach nie tylko biznesowych. Zapewniamy również wsparcie psychologiczne w formie terapii, jest w trakcie szkolenia do certyfikatu psychoanalitycznego psychoterapeuty w ISPHS.

Obecnie pracuje jako psychoterapeuta w klinice psychoterapii ISPHS w Warszawie. Więcej informacji na stronie www.aleksandrapassendorfer.pl

 

Aleksandra Passendorfer

SIETAR NA ŚWIECIE

Play Video

ARCHIWUM

contact us

our adress:

Street. Legnicka 65
54-206 Wroclaw
Poland